in

Ağız Kokusuna 10 Bitkisel Çözüm


Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

Ağız kokusunun pek çok sebebi olup, hem içinde bulunan insanı hem de etrafındaki insanları rahatsız eden kötü bir durumdur. Çürük dişler, diş eti enfeksiyonları, kronik bademcik iltihabı, kronik bronşit, akciğer hastalıkları, kronik gastrit ve sinüs hastalıkları ağız kokusuna sebep olabilir. Gelelim bitkisel çözümlere;


1. Pelin Otu

Bir fincan kaynar suyun içine yarım çay kaşığı pelin otu atıp soğutun. Daha sonra bu karışımı süzerek sabahları gargara yapıp tükürün.


2. Mayasıl Otu

Bir litre suyun içine mayasıl otunu kıyarak atın sonra kaynatın ve gargara yapın. Yine bir doğadaki mucize mayasıl otu ağız kokusuna etkili çözümlerden biridir.

mayasil-otu


3. Enginar

Bir litre suyun içine enginar atıp süzülüp gargara yapın. Çok faydalı olan enginar ağız kokusunu da büyük oranda alır.

enginar


4. Sinir Otu

Bir litre suyun içine kıyılmış sinir otu yaprağı, meyan kökü, kazayağı yaprağı kaynatıp süzün ve gün de 3 kez birer fincan içilir. Doğada ki bu bitkilerin her birinin vücudumuza faydası çeşit çeşit sorunlara çözümleri var.

sinir-otu


5. Turp

Bir litre su içine rendelenmiş turp, turunç kabuğu ve sümbül katılıp kaynatın. Süzüp gargara yapın.

turp


6. Badem- bal

Dövdüğünüz bademin içine bal karıştırıp sabahlarıkarnına için. Pek çok başka dertlere de deva bal badem ağız kokusunda da yine güzel sonuçlara imza atıyor.

bal-badem


7. Tarhana

Bir tatlı kaşığı tarhanayı ağzınızda biraz tutup yutun. Tarhananın ağız kokusuna olan etkisine inanamayacaksınız.

tarhana


8. Kereviz

Bir litre suyun içine kereviz yaprağı koyun kaynatıp süzün ve gargara yapın. Kereviz de büyük oranda ağız kokunuza fayda sağlar.

kereviz


9. Limon

Sade sodanın içine limon dilimleri atıp sodanız bitince bu limon dilimlerini yiyebilirsiniz. Ayrıca mentollü veya limon aromalı şekerlerden de tüketebilirsiniz. 

limon-020.jpg


10. Kahve

Ağız boşluğunda yaşayan bakterilerin artıkları olan sülfürlü bileşikler kötü kokuya yol açar. Kahve çekirdeği çiğnemek ise sülfür bileşenlerini ortadan kaldırır. Yemeklerden sonra Türk Kahvesi içmek de kokuya karşı etkilidir.

kahve-012.jpg

Önerilen İçerik: Ağız Kokusundan Nasıl Kurtuluruz?

NeOldu.comKaynak

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NeOldu.com

Öğrenciler İçin Beslenme Tavsiyeleri

Fotoğraf Düzenleme Aracı Halide Mark II Yayınlandı

Fotoğraf Düzenleme Aracı Halide Mark II Yayınlandı